logo przeźroczysty

logo przeźroczysty

Fb

wtorek, 29 maja 2012

Niebieski "treningowiec"

Do zrobienia sobie swetra zabierałam się w życiu jakieś tysiąc pińcset razy :D Robiłam, prułam, robiłam i rzucałam w kąt.
Nie umiem kształtować wycięć na rękawy, talię, dekolt. Nie umiem i już.
Robiłam próbki, przeliczałam, a potem i tak wychodziło jak chciało. Robótka żyła swoim życiem :).
Z raglanem poszło mi trochę lepiej, ale nie do końca.
W końcu trafiłam na fajny sposób, robienie swetra od góry bezszwowo, razem z rękawami. Pomysł SusieM, metoda nazywa sie The contiguous Method.

Wyszukując dalej trafiłam na dwa blogi, na których doskonale opisano tę metodę: MaBa i Antosia. Dzięki ich doskonałym opisom spróbowałam, nie ustrzegłam się potrójnego prucia i (prawie) mam :)

Włóczka "treningowa": 100% akryl, 100g/300m, kupiona kiedyś w Lidlu.
Kolory i skład nie powalają na kolana, ale do celów treningowych jest jak najbardziej w porządku - obiecałam sobie, że nie kupię żadnej nowej włóczki na sweter, dopóki nie zrobię jakiegoś nadającego się do noszenia.

Bardzo mi się podoba ta metoda, w miarę łatwo mi się mierzy, widzę, gdzie powinnam dodać, gdzie ująć oczka. Nauczyłam się też "bezdziurowego" dodawania oczek prawych na prawo/lewo i lewych na prawo/lewo.
Oczywiście wyrób nie jest doskonały, ale jestem zadowolona.
Oczami wyobraźni już widzę te miliony gładkich, różnokolorowych sweterków z pięknych włóczek, które sobie wydziergam... :DDekolt jest troszeczkę za duży, ale poprawię to w następnym :), przede mną teraz wyzwanie kształtowania rękawów. Zastanawiam się, czy robić je na okrągło? Na bank nie wyjdą mi identyczne. Niestety, jeszcze nie umiem robić "na pamięć", muszę wszystko zapisywać i robić według schematu albo notatek.
A co z układającymi się kolorami? Jakoś je przecież trzeba dopasować...
Nie ma lekko, ale dam radę!  :D

2 komentarze:

  1. Włoczki z Lidla...fajna sprawa...ten niebieski melanzyk...świetny;)...2 wielkie "jaja" przerobiłam na kocyki dla małych chłopaczków...fajne są. Dzieci zadowolone;). Pozdrawiam Dominika

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i wszystkie komentarze! Pozdrawiam serdecznie!